ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13693317
*
nr 1369 3317
Spegel
Teak, 120x38cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:13:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 21:00:15
1
450 kr
21/12 18:07:30
2
350 kr
21/12 18:07:30
1
400 kr (Budbetjänt)
21/12 18:08:21
2
Vinnande bud
21/12 18:12:57
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1369 3317
Spegel
Teak, 120x38cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 21:00:15 | 1 | 450 kr |
21/12 18:07:30 | 2 | 350 kr |
21/12 18:07:30 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
21/12 18:08:21 | 2 | Vinnande bud |
21/12 18:12:57 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53